16 gru 2014

Book review #1 ' ' Wybrani ' '

Cześć !
Podjęłam się własnego wyzwania i piszę recenzję. Na pierwszy ogień idzie moja ulubiona książka autorstwa C. J. Daugherty. Miłego czytania !

C. J. Daugherty ''Wybrani''

Allie Sheridan - dziewczyna, która z łatwością wpada w tarapaty. Od kiedy jej brat w tajemniczy sposób zaginął pozostawiając po sobie jedynie kartkę papieru z kilkoma słowami Allie zrozumiała, że nie ma na kogo liczyć w otaczającym ją świecie. Gdy zostaje aresztowana po raz trzeci w semestrze, rodzice podejmują decyzję wysłania jej do szkoły z internatem. Allie jest w szoku i nie godzi się na wyjazd. Rodzice nie zwracają uwagi na jej prośby o pozostaniu w starej szkole. Kara została wymierzona. Mimo wakacji, rodzice dziewczyny zostawiają ją pod opieką akademii Cimerii. Panują tu dziwne zasady i chodzą dziwni ludzie. Mówiąc krótko - dziewczyna nie czuje się tu dobrze. Jedyną osobą na którą może liczyć, jest otwarta i życzliwa Isabelle - dyrektorka szkoły. Allie od początku jest bacznie obserwowana przez jednego z uczniów elitarnej szkoły - Sylvaina. Gdy zaprzyjaźnia się z równie szaloną jak ona Jo, ta opowiada jej o uczniach tej szkoły i wprowadza ją w panujący nastrój. W okół Allie nie tylko kręci się przystojny, niebieskooki Sylvain ale i niejaki Carter West. Jednak dziewczyna zdaje się bardziej interesować Sylvainem, z którym jakiś czas później zaczyna chodzić. Carter nie godzi się na zaistniałą sytuację i stara się odciągnąć zakochaną Allie od jej chłopaka. Bohaterka nie reaguje na ostrzeżenia wcześniej chamskiego i niemiłego Westa. Podczas letniego balu, Sylvain pokazuje swoje prawdziwe oblicze. W ostatniej chwili Carter ratuje Allie przed nieobliczalnym chłopakiem, który ucieka w głąb lasu. Tego dnia w Cimerii dzieją się jeszcze gorsze rzeczy niż ta. Dziewczyna zaczyna rozumieć, że szkoła skrywa tajemnicę, o której zdaje się nie wiedzieć tylko ona. We wnętrzu akademii panuje nie przyjemna atmosfera i unosi się strach przed Allie, która zostaje osądzona o zabójstwo. Wierzy jej niewielka grupa przyjaciół, w tym Carter, który od pory balu zawsze czuwa przy dziewczynie. 

Czy oskarżona przetrwa ostatnie dni szkolnego semestru ?
Kto ją ochroni przed zbliżającym się niebezpieczeństwem ? Przystojny Sylvain ? A może outsider Carter ?

Książkę na prawdę polecam, osobiście się od niej uzależniłam czytając. Nie widziałam świata realnego. W szkole myślałam o niej i o wydarzeniach które się w niej działy. W domu cały czas czytałam nie zaglądając do lekcji. Takie uzależnienie ma swoje plusy i minusy. Skończyłam ją w 3 dni, bo jednak udawało mi się na chwilę oderwać i pouczyć :)

5 komentarzy:

 1. z chęcią przeczytam <3 obserwacja za obserwację ? ja już zajrzyj do mnie :) i nie zapomnij powiadomić o obs <3 http://nataliasblloog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie przepadam za czytanie książek, ale ta wydaje się być ciekawa. W wolnym czasie muszę ją przeczytać. ;)

  Zapraszam!
  hollyandholly1.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie książki lubię :) Rozejrzę się po księgarniach :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam tą książkę , tak jak ty :* Ciekawa recenzja, dobrze napisane
  Pozdrawiam Zuza

  OdpowiedzUsuń
 5. uwielbiam całą serię 'Wybranych' ostatnio wyszła kolejna cześć, równie świetna ;D
  jaczarownica.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

♣ Każdy komentarz i obserwacja = wielki uśmiech
♣ Obowiązuje moderacja komentarzy
♣ Nie publikuję nieuzasadnionych hejtów
♣ Proszę o przestrzeganie zasad ortografii
♣ Nie komentuję blogów osób promujących się w komentarzach
♣ Dziękuję za uwagę i przeczytanie tego posta :)